Valodas:

Pēdējie 30 komentāri

Zirdziniecc | 13.10.2014 23:6Pija un Dramers. Sacensības

Vai šajai grāmatai ir arī 3 daļa :) ?

Baiba | 13.10.2014 12:23Simt soļu ceļojums

Filma atšķiras no grāmatas, grāmatā ir cits nobeigums...

Dainis | 13.10.2014 12:22Simt soļu ceļojums

…. romāns ir daudz dziļāks par izklaidējošu un intrigām apvītu biznesmeņu plūkšanos par vietu zem Saules. Brīžos, kad šķiet, ka zini, kādā virzienā plūst romāns, tas pēkšņi maina virzienu – nezinu, kā citiem romāna lasītājiem, bet man tas ļoti simpatizēja.

Sigita | 13.10.2014 10:40Īsi par manu vēsturi

Mani šī grāmata aizrāva un iedvesmoja pēc tam noskatīties arī BBC filmu par Hokingu, jo gribēju uzzināt par viņu vēl vairāk. Filma gan nesniedza īpaši vairāk informācijas par viņa dzīvi, taču tīri jauka un uz Benediktu Kamberbeču vienmēr ir interesanti skatīties. :) Iesaku gan grāmatu, gan filmu!

Jānis Metlāns | 12.10.2014 10:16Latviešu sadzīves tradīcijas un godi

Grāmata nepieciešama Bašķīrijas latviešu koloniju pētniekam Ufā.

Ieva | 11.10.2014 21:10House of Night 3: Chosen

Kad šī prece būs pieejama? Viņa būs pieejama līdz decemra sākumam?

Aija | 11.10.2014 13:17Nemirstīgā Nikolasa Fleimela noslēpumi: Burve

Vai ir paredzēts turpinājums šai grāmatai?

Einārs | 11.10.2014 11:10Izproti savu slimību

P.S. Precīzs grāmatas nosaukuma tulkojums būtu "Iemīli savu slimību", no "Возлюби болезнь свою".

Einārs | 11.10.2014 11:2Izproti savu slimību

Esmu patīkami pārsteigts, ka grāmata ir pieejama latviešu valodā. Viena no vērtīgākajām lasāmvielām, tā personiski man ir tiešā veidā palīzējusi tikt galā ar dažādām problēmām, ne tikai veselības, un es pilnīgi droši saku, ka iepazīšanās ar šo literatūru bija strauja virziena maiņa manā dzīvē. Noteikti ir paredzēta cilvēkiem, kas grib palīdzēt paši sev, nenoveļot atbildību par savām slimībām un problēmām uz ārstiem un tabletēm. Dotajā brīdī ne īpaši laimīgiem cilvēkiem, kuriem ir viedoklis par grāmatu, nemaz neiepazīstoties ar tās saturu, līdzīgi kā ir ar Valdi @ 01.03.2013, novēlu paplašināt savu redzesloku un nelepoties ar to, ka dzīvē ir izlasīta tikai viena grāmata, lai nav jāraksta smieklīgas muļķības.

gunda | 10.10.2014 11:7Portugāļu valodas universālā sarunvārdnīca

Kur man pēc šīs grāmatas jāierodas

Kate | 09.10.2014 18:12Lasītprieks! Mazā raganiņa (m.v.)

Laba pasaka

www.jr.lv | 09.10.2014 16:25Wreck This Journal. To Create is to Destroy, Now with Even More Ways to Wreck!

Šo grāmatu Jēkabpils Jānis Roze veikalā nopirkt patreiz nevar.

www.jr.lv | 09.10.2014 16:21De Novo 12: Kreativitātes metodes radošo spēju attīstīšanai

Lai kaut ko iegādātos mūsu interneta veikalā, ir jānospiež podziņa PIRKT, jāatver iepirkumu grozs un jāaizpilda pasūtījuma visi 4 soļi.

selga | 09.10.2014 14:11Brīnums

Mani stāsts neuzrunāja un nepārliecināja. Šķiet, ka ap šo grāmatu saceltā ažiotāža ir nekas cits kā politkorektuma bums: ja reiz grāmata vēsta par invaliditāti, tai nedrīkst būt nekāds citāds vērtējums kā tikai izcils, neraugoties uz rakstības kvalitāti.

Anita | 08.10.2014 20:40De Novo 12: Kreativitātes metodes radošo spēju attīstīšanai

Velos nopirkt so gramatu , jo rakstu maģistra darbu

Sanita | 07.10.2014 16:37Deva

Romāns,kas pēc izlasīšanas ātri aizmirsīsies,salkana pēcgarša,ka tas viss kautkur jau lasīts,primitīvi teikumi...nez vai tulkotājas vaina,vienvārdsakot-stulbums kautkāds-te nekas nenotiek,cilvēks kā saprātīga būtne nonivelēta līdz zemākajām uztveres spējām,varoņu attieksme pret sevi un pasauli liek domāt,ka 17 gadu vecumā galvā darās pēdējais ķīselis...paldies Dievam,ka realitāte ir citāda tomēr...te nekas netiek risināts,dūrei tik spēks un nekas vairāk...ko te var mācīties???Vai autoram tiešām cilvēce liekas tik iepriekšparedzama un stulba?? Viedokļi,protams,būs dažādi,šis ir manējais.Izlasīju,bet nepatika.

Lasītāja | 07.10.2014 12:9Deva

Ļoti laba grāmata, liks aizdomāties par dzīves vērtībām. Izlasīju vienā vakarā. Iesaku visiem.

Svetlana Sitņikova | 07.10.2014 11:58

Grāmatu vēlētos nopirkt T/C Spice Jāņa Rozes veikalā.

arnolds | 06.10.2014 12:11Latviešu sadzīves tradīcijas un godi

komentēšu pēc izlasīšanas

Nina | 06.10.2014 11:58Gaidības un radības ar prieku

Atī man šī grāmata šķita kā viena liela reklāma.

diigii | 06.10.2014 11:7Brīnišķais neprāts

Manuprāt, derēs jau no 15/16. ;)

diigii | 06.10.2014 11:6Rītdiena

Grāmata, kas mani burtiski "ierāva" sevī. Izlasīju vienā vakarā! Nedaudz detektīva, nedaudz mīlestības un pavisam nedaudz ceļošanas laikā. Visu samaisam, pievienojam kolorītus tēlus un ļoti labu valodas plūdumu - labs romāns gatavs! Šo es pat nelasīju - es skatījos kā filmu! Tā būtu ļoti laba filma! Ticiet man. Kad Metjū, kam bijusi, viņaprāt, lieliska un mīloša ģimene, gadu pēc sievas pēkšņas nāves satiksmes negadījumā, palēnām sāk atgūties, viņš nopērk lietotu portatīvo datoru... un dzīve izmainās. Galīgi ne tā, kā varētu iedomāties, pat tad, ja zinām, ka tikai šajā datorā viņš spēj sazināties ar tā iepriekšējo īpašnieci pagātnē. Nē, nekas nav tā, kā varētu nodomāt, atmetot šim romānam ar roku. Nedariet tā - tas jūs pārsteigs! Kad Emma saņem lūgumu glābt Metjū sievu, viņa ir vīlusies un dusmīga. Un tomēr izlemj palīdzēt. Bet arī tas nebūt nenotiek tā, kā te varētu iztēloties. Nē, šajā stāstā nekas nav tā, kā mums gribētos paredzēt. Iesaku izlasīt visiem, kas vēlas labu, aizraujošu izklaidi!

diigii | 06.10.2014 11:4Īsi par manu vēsturi

Stīvens Hokings ir vārds, kas komentārus neprasa. Un nu, izlasīts arī viņa dzīvesstāsts. Lai arī ļoti īss, tomēr saturīgs un cilvēcīgs, tāds, kas lasītāju uzrunā caur humoru, bet pamatīgi. Stāsts par slavena un veiksmīga zinātnieka karjeru, kas varētu celt spārnos, un smagas slimības skartu ķermeni, kas, jau jaunībā piekaļ Stīvenu ratiņkrēslam, turot cieši pie zemes. Bet, kā viņš pats saka - ar savu dzīvi viņš ir apmierināts, panācis un izbaudījis ļoti daudz, iemācījies arī saprast to, ka jābauda tas, ko var izbaudīt un nevajag nožēlot to, ko nevar. Tas ir ļoti spēcīgs skatījums uz dzīvi! Grāmatas pirmā puse jautri un priecīgi iepazīstina ar Stīvena bērnību un jaunību, ar to studenta vieglprātību, kas liek domāt, ka viss pasaulē nāk viegli un nopūlēties nav vajadzības. Labi parāda izvēļu (apzinātu un neapzinātu) un nejaušību nozīmi cilvēka dzīves ceļā. Savukārt, otra puse grāmatas jau ir diezgan sarežģīta terminoloģijas ziņā. Pagrūti izsekojama doma, fundamentālas idejas un teorijas, kas jau pierādītas eksperimentos par Visuma uzbūvi un darbības principiem, vai arī vēl tikai tiks pierādītas. Tomēr ārkārtīgi interesantas, pat, ja līdz galam neizprastas. Izcila prāta izgaismota pasaule, kas tomēr grūta gan apkārtējiem, gan pašam. Bet uztveres vieglums, optimisms un spēks staro no katras grāmatas lappuses! Iesaku izlasīt! Ikvienam. :)

diigii | 06.10.2014 11:2Meklējot Aļasku

Vēl viens Džona Grīna meistarstiķis. Šoreiz tiešām vairāk jauniešiem. Vairāk kā puse grāmatas ir viegli ironiska, viegli izlaidīga un pusaudziska. Vienkāršs stāsts par ne pārak populāru puisi un viņa jaunajiem draugiem jaunajā skolā. Līdz TAM, kas maina visu. Un tad sākas sevis izzināšanas, dvēselēs meklējumu un dzīves izpratnes ceļš. Skaudri sāpīgs jaunām sidīm. Un tomēr - vērtīgs. Patika. Iesaku jauniešiem.

diigii | 06.10.2014 11:0Mirdzošās meitenes

Šoreiz nevarēju izšķirties par vērtējumu. It kā nekas sevišķi labs šajā detektīvromānā nebija un tomēr, tomēr, kaut kas tur bija, kas ievelk šai stāstā, kā filmā, kas jānoskatās līdz galam, lai arī īsti nav pie sirds. Domāju, ka tā ir nenoteiktība un intriga par to, kā tas var atrisināties. Visā visumā stāsts interesants. Vismaz nekas līzīgs līz šīm nav lasīts un tā vien jau ir vērtība. Tomēr līdz galam neuzrunā. Jo ir no sirds jājūt līdzi vai nu slepkavam, vai upurim, lai detektīvs būtu izdevies, bet te man nesanāca nekas no tā. Interesantas laika spēles. Tās bija šī romāna labākā puse. Brutāli neželīgās un bezjēdzīgas slepkavības - otra puse. Tā vismaz man prasījās jēgpilnāka (iespējams, nosacīti), baudāmāka.

diigii | 06.10.2014 10:58Es stāstīšu visu...

Lieliski uzrakstīts stāsts. Stāsts par dzīvi. Un par Ego. Galvenajai varonei Dagnijai liktens ļoti pamatīgi parauj bremžu sviru, liekot apstāties un padomāt par Visu. Arī par to, ko gribējies noglabāt un nekad vairs nekustināt. Arī par to, par ko kauns vai milzīga vainas apziņa. Visu. Un, ja sākumā viņa vēl tikai velk ārā to, kur pati tikusi sāpināta, jo Ego vēl neatkāpjas, tad beigu beigās jau nākas sev atzīties arī tajā, ar ko nelepojas.Smagi un sāpīgi šie ērkšķi ar atskabargām tiek vilkti ārā no atmiņas dzīlēm. Beigas kā pasakā. Labas, mazliet skumjas. Žēl Arta, žēl pašas Dagnijas. Toties dzīve kā pasaka - vīrs ideāls, lēnām izdodas atveseļoties, vīramāte izrādās normāls cilvēks (kad ego netraucē uztverei) un nākotnes plāni jau silda sirdi un mierina prātu. Ļoti patika. Kā jau visi līdz šim lasītie autores darbi. Ļoti labs. No vienas puses, mazliet nepatika pasakai līdzīgās beigas, no otras - tādas, kā es gribētu, vēl vairāk līdzinātos pasakai... Interesanta konstrukcija, kur tagadne pusteikumā mijas ar pagātni, pie tam - ne secīgi, bet haotiski. Gluži kā mūsu domas. Bet saprotami un līdzi jušanu izraisoši.

diigii | 06.10.2014 10:53Lavandu dārzs

Izlasīts jau otrais autores romāns, kas vairāk ir dubultstāsts, ko veido mūsdienu romantiskā pasaka un paskarbs stāsts par otro pasaules karu Francijā. Kopumā ļoti aizraujošs sižets, kas grāmatas beigās lika nedaudz tā kā nopūsties par to, ka turpinājuma nebūs. Bija iepaticies gara acīm skatīt šo kino. :) Ļoti patīk darbības vietas - senas muižas, milzīgi lauku īpašumi. Skaistas ainavas un redzes gleznas, kas priecēja manu pēc tām izslāpušo dvēseli. Tikai nesapratu romāna nosaukuma domu, jo lavandu dārza tur nebija... Arī ne kā tāda, kas ar to varētu saistīties. Pagātnes stāsts par karu, izlūkdienestu un sarežģītajām attiecībām, neiespējamu mīlestību un milzīgām grūtībām, kas jāpiedzīvo ikvienam, bija galvenā šīs grāmatas vērtība. Jo mūsdienu pasaka bija nedaudz par daudz nereāla. Vismaz man tā likās. Katrs personāžs atsevišķi bija kolorīts, bet kopā kaut kā bija par daudz un kaut kā arī pietrūka. Visā visumā - patika. Iesaku.

diigii | 06.10.2014 10:49Patiesība par Harija Kebēra lietu

Īsts detektīvs un trilleris par to, cik daudz gan slēpj mazpilsētiņas iedzīvotāji. Cik daudz katram ir noslēpumu? Un, kurš galu galā ir īstais vainīgais? Izmeklēšanas gaita ir spriedzes pilna, ļoti aizraujoša un ne mirkli nav saprotams, kurš beigās būs vainīgs. Ja arī brīžiem lasītājs to nojauš, autors aši izkliedē pēdas smiltīs un atkal jau jāmin uz labu laimi, vai šī brīža vainīgais patiesi tāds ir? Katrs varonis laika gaitā atklāj dažādas savas personības šķautnes. Un vairākkārt nākas pārvērtēt savu viedokli par tiem. Ļoti patika. Ļoti. Un, runājot autora vārdiem - "Apmēram pussekundi pēc tam, kad lasītājs izlasījis jūsu grāmatas pēdējos teikumus, viņam jāpaliek spēcīgu jūtu varā; krietnu brīdi viņam jādomā tikai par to, ko tikko izlasījis, vēlreiz jāapskata grāmatas vāks un skumji jāpasmaida, jo no šī brīža viņam pietrūks grāmatas varoņu." Es vēl pāris dienu biju pilnīgā grāmatas varā un neatšķīru nākamo, kas kārdinoši atdusējās uz mana naktsskapīša vēl vairāk kā nedēļu. Tas par grāmatu daudz izsaka. Vismaz man. Ļoti, Ļoti daudz dzīves gudrību. Sirsnīgi iesaku visiem, kam patīk grāmatas kā tādas, jo runa daudz ir par pašām grāmatām, to rakstīšanu un autoru grūtībām. Un - visiem detektīvu faniem. Jum patiks.

diigii | 06.10.2014 10:47Pieci pirksti

Grāmata stāsta par 50.-60. gadiem. Mazā Laura, Sibīrijas bērns, ar vecākiem atgriežas Latvijā. Mēģina saprast atsķirības starp Sibīriju un Latviju, iedzīvoties, izprast lielās pasaules jautājumus. Traģisku un komisku situāciju jūklis, un mazas personības iekšējās pasaules saskaņošana ar ārējo. Ļoti patīk šādi stāsti no bērna skatu punkta, kad viss ir naivs, patiess un nesamākslots. Esmu droša, ka šī grāmata pavisam drīz būs skolu obligātās literatūras sarakstā. Nopirku arī savam grāmatu plauktam. Lai meitas lasa un izglītojas par latviešu tautas likteņiem un notikumiem, jo darbs par vairāk kā 80-90% esot autobiogrāfisks. Un pati gaidīšu nākamās daļas. Nepacietīgi. Lai sekotu līdzi mazās, asprātīgās Lauras (Māras) gaitām uzrakstītām tik pat krāšņā valodā. :)

diigii | 06.10.2014 10:46Bendes meita

Īsts seno laiku detektīvs. Ko iesākt, ja bende ir pārliecināts par sodāmā nevainību laikā, kad visa pilsēta vēlas to ātrāk redzēt nogalinātu? Viņam jāķeras pie izmeklēšanas pašam! :) Ļoti labs vēsturiskais fons stāstam par kādas bendes ģimenes gaitām un notikumiem senajā Bavārijā. Īpaši pēc tam, kad pēcvārdā izlasīts par autora saistību ar šo ģimeni. Pats autors gan saka, ka viņa sencis - Šongavas bende noteikti nebūtu tik ļoti jutis līdzi savam spīdzināmajam upurim, tomēr es domāju, ka tas ir pat ļoti iespējams, jo mūsos katrā mīt labais un līdzjūtīgais cilvēks, pat tad, ja tas tiek apspiests (kā bendem noteikti nākas darīt). Visi mēs esam tikai cilvēki. Turklāt, tolaik jau bendes amats nebija nekāda sirdslieta, vairāk gan sakritība, nepieciešamība un ģimenes saites, kad bendes dēls arī kļūst par bendi no paaudzes paaudzē. Interesanti parādīts, kā dārgumu medības, ja tās vada garā nestabili cilvēki, var izvērsties par lielu un postošu nelaimi. Grāmatas varoņiem neticami labi izdodas novērst visas draudošās briesmas (izņemot bāreņu nogalināšanu), bet ir skaidrs, ka dzīvē tas tā vis neizdotos. Labs laika kavēklis ar vēsturisku piesitienu. Iesaku.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11